راه هاي افزايش صميميت زناشوئي

   

 

لمس کردن در رابطه جنسی بسیار اهمیت دارد. هنگامی که افراد در زندگی عاشقانه یا ازدواج خود با مشکلاتی روبرو می شوند، عوامل زیادی را از جمله فقدان عشق یا رابطه جنسی، محدودیت زمانی یا ناسازگاری و غیره مقصر می دانند.  زوجین وقتی متوجه از بین رفتن عشق می شوند که دیگر خیلی دیر شده. درحالی که آنها از مدت ها پیش نگرانی هایی در این مورد داشتند ولی تنها راهی که به نظرشان میرسد رابطه جنسی است. تحقیفات نشان داده  هرچه بیشتر لمس و نوازش کنید، رابطه شما قوی تر می شود. در ادامه این مسئله بررسی خواهد شد.

نوازش و لمس کردن در رابطه جنسی

نوازش کردن، که صمیمیتی غیر جنسی است، به زوجین اجازه می دهد از احساس امنیت احساسی برخوردار شوند. یکی از بزرگترین مزایای صمیمیت های غیر جنسی، مانند نوازش یا بوسیدن همسر، این است که به فرد اجازه می دهد مراقبت خود را کنار بگذارد و از نظر احساسی بازتر باشد. هیچ رابطه و ازدواج بدون امنیت عاطفی و قابلیت اطمینان نمی تواند موفق باشد. در حالی که در مورد صمیمیت زناشویی جنسی، زوجین بیشتر نگران لذت جسمانی هستند و از افت سلامت روان روابط خود آگاه نیستند.  بوسه ها و نوازش های منظم باعث رضایت بیشتر مردان در رابطه با همسرانشان می شود.
در بیشتر روابط عاشقانه از ابراز عشق جنسی استفاده می شود، اما اگر 100 مایل دورتر از شریک زندگی کنید زندگی می کنید؟ اگر شما و همسرتان منتظر رابطه جنسی هستید چه؟ اگر شما فردی لمسی نباشید چطور؟ اگر صمیمیت جنسی برای شما چالش روانی باشد چه؟
ابراز عشق از طریق تماس لمسی ممکن است، حتی اگر با شریک خود رابطه جنسی ندارید.  علیرغم آنچه ممکن است در مورد عشق رمانتیک آموخته اید، 
رابطه جنسی همه چیز در یک رابطه نیست. مهم است، اما این تنها راه بیان فیزیکی عشق نیست.  

اهمیت لمس کردن در رابطه جنسی

برخی از مردم زندگی می کنند تا عشق خود را در آغوش بگیرند و رابطه خود را محکم کنند. دیگران نوازش را برای اتاق خواب به عنوان پله ای برای رویداد اصلی در نظر می گیرند. این تصور رایج که مردان نوازشگر طبیعی نیستند را فراموش کنید. بغل کردن، چسباندن، ماساژ جنسی و بوسیدن همه زیر چتر نوازش قرار می گیرند. هیچ راه درست یا غلطی برای در آغوش گرفتن وجود ندارد، اما این موقعیت های رایج در آغوش گرفتن می تواند راه را برای یک جلسه نوازش حماسی هموار کند.

1-ابراز عشق و صمیمت جنسی

یکی از مزایای برقراری رابطه با فردی که زبان عشق او لمس فیزیکی است. شما می توانید عشق را بدون صحبت کردن، بدون نیاز به شستن ظرف ها یا بیرون رفتن و خرید هدیه ابراز کنید. لمس فیزیکی یکی از ساده ترین راهها برای صمیمیت با شریک زندگی است و اگرچه جسمانی است، اما می تواند صمیمیت بین زوجین ایجاد کند.
لمس فیزیکی شریک زندگی شما یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک پل و افزایش احساس ارتباط است. وقتی شریک زندگی شما از محل کار به خانه می آید، ممکن است او را ببوسید یا او را در آغوش بگیرید، که می تواند بلافاصله بخشی از تنش آن روز را از بین ببرد. اینها حرکات ساده اما معنی داری هستند.
نوازش کردن اغلب منجر به صمیمیت فیزیکی می شود، اما نوازش کردن پس از عشق ورزیدن نیز مهم است. طبق مطالعه ای در سال 2014، زوج هایی که بعد از رابطه جنسی نوازش می کردند، 
رضایت زناشویی بالاتر و رضایت بیشتری از رابطه را گزارش کردند.

2-افزایش اکسی توسین

اکسی توسین بدون دلیل "هورمون نوازش" نامیده نمی شود. وقتی نوازش می کنید آزاد می شود و باعث می شود احساس عشق و ارتباط کنید. اکسی توسین نیز جنبه پیوند اجتماعی دارد. تحقیقات نشان می دهد هورمون اکسی توسین به شما کمک می کند تا با کسانی که در حلقه داخلی خود هستید پیوند برقرار کنید. به عبارت دیگر، هرچه بیشتر با نزدیکترین دوستان خود بغل کنید، رابطه شما محکم تر خواهد شد.
کلاریسا سیلوا، دانشمند رفتاری و مربی روابط می گوید: "تماس فیزیکی، به طور خاص در آغوش گرفتن، اکسی توسین را آزاد می کند، هورمون احساس خوب که باعث می شود احساس کنید هیچ چیز نمی تواند به شما آسیب برساند." او می افزاید: "علاوه بر ایجاد پیوند بین نوجوانان، به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند.

3-تقویت سیستم ایمنی بدن

اگر ماساژ سوئدی را در برنامه نوازش خود قرار دهید، سیستم ایمنی بدن شما به طور جدی بازی خود را افزایش می دهد. ماساژ سوئدی یک تکنیک ماساژ است که از ضربه های بلند و کشویی، ورز دادن محکم و ضربه زدن استفاده می کند. بر اساس مطالعه ای در سال 2010، افرادی که ماساژ سوئدی دریافت کرده بودند، موارد زیر را داشتند:

  •     گلبول های سفید بیشتر که با بیماری ها مبارزه می کنند (لنفوسیت ها)
  •     کاهش سطح کورتیزول موجود
  •     کاهش سیتوکین ها که ممکن است باعث التهاب شود

4-اهمیت لمس کردن در رابطه جنسی | انتقال احساسات

تحقیقات تأیید می کند که لمس راهی برای انتقال احساسات مانند عشق، قدردانی و همدلی بین عزیزان است. شادی و غم را می توان از طریق لمس نیز منتقل کرد. به طرز شگفت انگیزی، نتایج یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که لمس همچنین ارتباط عاطفی بین غریبه ها را تقویت می کند.
برخی از تماس های غیر جنسی مانند لمس کردن می تواند منجر به صمیمیت شود، اما می تواند جایگزینی عالی برای زوج هایی باشد که به دنبال راه هایی برای ابراز عشق غیر جنسی از طریق تماس فیزیکی هستند.

5-کاهش فشار خون

لمس یک اثر آرام بخش دارد که ممکن است فشار خون را کاهش دهد. تحقیقات نشان داده است که مدت کوتاهی در دست گرفتن و در آغوش گرفتن فشار خون دیاستولیک و سیستولیک را کاهش می دهد. فشار خون بالا با بیماری های قلبی و سکته مغزی ارتباط دارد، بنابراین نوازش منظم باید بخشی از برنامه درمان فشار خون بالا باشد.

6-کاهش استرس و اضطراب

بر اساس یک مطالعه در سال 2004، ماساژ به شکل سکته، فشار و کشش می تواند با افزایش دوپامین و سروتونین در بدن به کاهش استرس و اضطراب کمک کند. این دو انتقال دهنده عصبی به تنظیم خلق و خوی شما کمک می کنند. دوپامین همچنین مرکز لذت مغز شما را تنظیم می کند.

7-اهمیت لمس کردن در رابطه جنسی | تسکین دردها

در آغوش گرفتن به شکل لمس درمانی حتی ممکن است قدرت کاهش درد را نیز داشته باشد. لمس درمانی روشی است برای قرار دادن دستان خود بر روی بدن یا در نزدیکی آن برای متعادل کردن انرژی و ارتقاء بهبود طبیعی.
اگر زبان عشق شما لمس فیزیکی است، این بدان معناست که شما تجربیات فیزیکی عشق را بر همه عبارات (مانند تعارفات کلامی یا هدایا) ترجیح می دهید. این ممکن است برای شما توضیح دهنده باشد، اما لمس های صمیمی و غیر صمیمی وجود دارد که می تواند و باید برای نشان دادن عشق به شریک زندگی شما مورد استفاده قرار گیرد.

8-اهمیت لمس کردن در رابطه جنسی | احساس امنیت

نوازش کردن علاوه بر اینکه به زن و شوهر اجازه می دهد از احساس امنیت احساسی برخوردار شوند، مزایای دیگری نیز دارد. وقتی فردی  شریک خود را بغل می کند، می تواند بوی شریک خود را احساس کند و گرمای بدن او را احساس کند. این تجربه بویایی و لمسی به ترشح هورمون اکسی توسین کمک می کند، که باعث می شود زوجین احساس خوشبختی در زندگی مشترک کنند و از همراهی بیشتر لذت ببرند. و چه چیزی می تواند مهمتر از این باشد؟ برخلاف رابطه جنسی، نیازی به برنامه ریزی خاصی برای در آغوش گرفتن شریک زندگی خود ندارید.  

اهمیت لمس کردن در رابطه جنسی | روش ها

چه کسی دوست ندارد زوجی را ببیند که دست به دست در خیابان راه می روند؟ دست گرفتن با شریک خود، در مکان عمومی یا خصوصی، یک حرکت آسان است که می تواند بلافاصله اندورفین های تقویت کننده روحیه را آزاد کند. والدین اغلب به دلایل محافظتی، بلکه به دلیل ارتباط فیزیکی، دست کودک خود را می گیرند. این یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن عشق بدنی به شریک زندگی است. در اینجا روش های مختلفی برای نشان دادن عشق صمیمی از طریق تماس فیزیکی وجود دارد:

1-بوسیدن

ممکن است احساس کنید که بوسیدن باید منجر به رابطه جنسی شود، اما اینطور نیست. بوسیدن یکی از ساده ترین و موثرترین روش ها برای نشان دادن عشق بدنی به شریک زندگی است. می توانید لب ها، گردن، گونه، پیشانی، دست آنها را ببوسید. در بسیاری از فرهنگ ها و در طول تاریخ، بوسیدن به عنوان یک عمل احترام، سلام یا محبت نشان داده شده یا شده است. بوسیدن در انواع مختلف روابط عاشقانه و غیر عاشقانه استفاده می شود و باید در اولویت قرار گیرد.

2-نوازش و ماساژ

آیا هنگام تماشای فیلم با شریک خود نوازش می کنید؟ وقتی روی تخت دراز کشیده اید؟ اگر نمی کنید، باید. اینکه خود را از نظر فیزیکی دور شریک زندگی خود بپیچانید، می توانید شما را از نظر جسمی و احساسی به هم نزدیک کنید. شریک زندگی شما ممکن است ترجیح دهد قاشق "بزرگ" یا "کوچک" باشد، اما سعی کنید نقش ها را عوض کنید یا با یکدیگر روبرو شوید و احساس آن را ببینید.

3-لمس پوست به پوست

لمس می تواند جنسی باشد، اما می تواند غیر جنسی و همچنان صمیمی باشد. کشیدن نوک انگشتان به پشت یا گردن همسرتان می تواند بیانگر صمیمیت عشق باشد. لمس موهای همسرتان، نگه داشتن پشت گردن او، یا حتی لمس پای برهنه او می تواند راهی گویا برای گفتن به شریک زندگی شما باشد که از نظر جسمی به او علاقه دارید و یا عاشق هستید با آنها. نقاط حساس بدن زن را شناسایی کرده و از آن در نوازش استفاده کنید.

4-نوازش پشت

وقتی دوستی با موقعیت سخت یا ناراحت کننده روبرو می شود، لمس کردن او یک واکنش معمولی است و این نوع تماس می تواند به همان اندازه در یک رابطه عاشقانه موثر  باشد. مالیدن پشت شریک خود یا ماساژ دادن او می تواند به او نشان دهد که شما در کنار او هستید و دوستش دارید. همچنین می توانید دست، دست یا قسمت دیگری از بدن آنها را بمالید. فقط مطمئن شوید که در حال برقراری ارتباط با شریک خود هستید و مطمئن شوید که او با آن راحت است.

5-کنار هم نشستن

نشستن آنقدر نزدیک که بتوانید شریک زندگی خود را لمس کنید، راهی آسان برای نشان دادن این است که او را دوست دارید. شاید برای شام بیرون هستید یا شاید در یک رویداد هستید و می خواهید عشق خود را به شریک خود نشان دهید، اما از بوسیدن او یا گرفتن دست او احساس راحتی نکنید. نشستن با لگن یا پاهایتان لمس کردن راهی غیر کلامی برای برقراری ارتباط با شریک زندگی است. خوشحال بودن با شریک زندگی را تجربه کنید.

6-قلقلک و شوخی

ممکن است برخی از افراد دوست نداشته باشند قلقلک بدهند، اما غلغلک دادن بیان فیزیکی عشق است. مطمئن نیستید که شریک زندگی شما این کار را دوست دارد؟ تنها باید درخواست کنید. ارتباط یک جنبه لاینفک در هر رابطه موفق است، حتی اگر زبان عشق شما لمس فیزیکی باشد.  

لمس فیزیکی در روابط از راه دور

اگر فاصله زیادی دارید، نوازش کردن، بوسیدن و دست در دست گرفتن یک گزینه نیست، اما چت های ویدئویی این امکان را برای شما فراهم کرده است که وقتی در واقع با هم نیستید، با هم باشید. زبان بدن به اندازه زبان کلامی بیانگر است و اگر زبان عشق شما لمس فیزیکی است، زبان بدن نیز می تواند به همان اندازه مهم باشد.

ارسال هدیه

هدایایی را برای آنها ارسال کنید که شما را به یاد بدن می اندازد مانند پیراهن خود، یا یک پاکت عطر یا ادکلن شما و در مورد آنها از نظر جسمی صحبت کنید. دست زدن به هم ممکن است این چیز واقعی نباشد، اما تخیلات ما می تواند ابزاری قدرتمند باشد که زوج های راه دور باید از آن استفاده کنند. برای گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه هدیه و کادو راه خوبی است.
روابط عاشقانه اغلب برای پیشرفت نیاز به تماس فیزیکی دارد، اما رابطه جنسی تنها راهی نیست که به همسرتان نشان دهید که چقدر آنها را دوست دارید. می توانید در آشپزخانه دست های خود را دور کمر خود بپیچید یا هنگام تماشای فیلم با هم دست آنها را بگیرید یا صبح قبل از کار گونه شان را ببوسید. گاهی اوقات ساده ترین اعمال عشقی بیشترین تأثیر را دارند، به ویژه در مورد لمس فیزیکی.  

نوازش بدون قصد رابطه

این نکته را نمی توان به اندازه کافی تأکید کرد: حتی اگر متوجه شدید که نوازش کردن می تواند علاقه شما به رابطه جنسی را افزایش دهد، بسیار مهم است که ارتباط جنسی خود را با تماس غیر جنسی متعادل کنید. به عبارت دیگر، نوازش، نوازش، بوسیدن و بغل کردن همه به تنهایی مهم هستند. و این مهم است که شرکای عاشقانه در روابط خود برای "فقط" بغل کردن، "فقط" بوسه و "فقط" در آغوش گرفتن وقت بگذارند.
چرا؟ خوب، اگر همه آن فعالیت های احساس ارتباط خوب و مکرر یا همیشه منجر به رابطه جنسی می شود و یکی از طرفین تمایل به رابطه جنسی ندارد، ممکن است برای جلوگیری از ارسال پیام اشتباه به آن فعالیت های دیگر نه بگویند. به عبارت دیگر، آنها سعی می کنند آنچه را که به عنوان شروع جنسی جوانه میزند، از بین ببرند.  

اهمیت لمس کردن در رابطه جنسی | سخن آخر

درمورد نوازش قبل از رابطه بارها شنیده اید، اما هنگامی که رابطه جنسی به پایان می رسد، نوازش متوقف نمی شود (و نباید). در حقیقت، اگر بعد از آن نوازش کنید، برای زندگی جنسی شما مفید است.
محققان روی رفتار جنسی بیش از 500 شرکت کننده  و فعالیت های بعد از رابطه جنسی مانند نوازش و بوسیدن، تحقیق کردند. تیم تحقیقاتی دریافتند که هرچه مدت زمانی که زوج ها محبت بعد از رابطه جنسی را تمرین می کنند بیشتر باشد، رضایت جنسی و روابط آنها بیشتر خواهد بود. اگرچه این الگو برای زنان قوی تر بود، اما در بین مردان نیز گزارش شد. در این راستا 
مشاوره روانشناسی روان پدرام راد همراه تيم تخصصي خود می تواند راهگشای کار شما باشد.