هرکس دوست دارد که رشد سالم را در کودک خود مشاهده کند اما گاهی اوقات نمی توان طبیعی بودن و یا غیر طبیعی بودن رفتار کودک را متوجه شد و روان شناسان کودک به ما کمک می کنند تا این تفاوت را بفهمیم 
   فهم الگو های رفتاری طبیعی و غیر طبیعی کودک به والدین کمک می کند تا ارتباط برقرار کردن بهتر، یاد دادن بهتر مسائل برای مدیریت احساسات آن ها را بفهمند و به پیشرفت بیشتر کودک خود در مراحل مختلف زندگی کمک کنند 
روان شناسی کودک بر روی ذهن و رفتار از زمان رشد تا بلوغ تمرکز دارد.
   روان شناسی کودک نه تنها بر روی رشد جسمانی کودکان تمرکز دارد بلکه به بررسی دقیق جنبه های روانی، ذهنی، احساسی و رشد اجتماعی آنها هم دقت دارد.
   اگر والدین بتوانند هم مسیر با رشته روانشناسی کودک قرار بگیرند و از نکات آن استفاده کنند، می توانند آینده فردی فرزندان خود را تضمین کنند. چرا که بسیار از اختلالات روانی شدید در دوران بزرگسالی ریشه در دوران کودکی فرزندان ما دارند
خدمات روان شناسي پدرام راد در دپارتمان كودك و نوجوان به شرح ذيل مي باشد:

روانشناسي كودك

     کودکان را می توان به عنوان آسیب پذیر ترین قشر هر جماعه ای در نظر گرفت. در این دوران از زندگی کوچک ترین حادثه یا واقعه ای تاثیر بسیار زیادی بر شخصیت افراد علی الخصوص ضمیر ناخوداگاه آن ها خواهد داشت. همین موضوع باعث میشود که سلامت روانی کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. سلامت روحی کودکان به راحتی و توسط افراد غیر متخصص قابل تشخیص نیست. به همین علت است که مشاوره کودک برای بسیاری از افراد این سنین لازم است. کودکان به خوبی قابلیت انتقال مشکلات درونی خود را ندارند و باید با روش ویژه خود مورد برسی قرار بگیرند.
به همین علت است که اگر احساس می کنید به مشاوره کودک  برای ارزیابی فرزندانتان نیاز دارید این مقاله را از دست ندهید و در نهایت به صورت آنلاین یا حضوری به مشاوره بپردازید.
آیا فرزندم به مشاوره کودک نیاز دارد؟
   مشکلات کودکان به خوبی قابل ارزیابی نیست. در این دوره تقلید ،دیدن و آموزش های مختلف تاثیر مختلفی بر روی سلامت کودک می گذارد که مستلزم برسی دقیق دارد. در حقیقت برای انکه مطمن باشید به خوبی کودکاان تحت نظر است و از نظر روحی و روانی در خطر نیست باید به مقدار زیادی مراقبت از او به عمل بیاورید. یکی از این مراقبت ها راجعه به مشاوره کودک است .
پس اگر شرایط رفتار کودک کمی از حد عادی فاصله گرفته است یا اتفاق یا رویداد غیر قابل پیش بینی اتفاق افتاده است ، صحبت با یک روانشناس کودک به صورت آنلاین یا حضوری را در برنامه کار خود قراردهید.
در حقیقت مشاوره کودک ، نوعی درمان است که بر کودکان خردسال و نوجوانان با یک یا چند بیماری روانی تمرکز دارد . همچنین به کودکانی که دچار تروما شده اند و یا در محیط خانه ناهنجار یا استرس زا زندگی می کنند ، کمک می کند . بسیاری از مسائلی که این کودکان با آن روبرو هستند ، از مسائلی که بزرگسالان در زندگی روزمره با آن ها روبرو هستند ، تقلید می کنند . برخی از این موضوعات رایج شامل اضطراب ، افسردگی و اندوه است . با این حال ، هدف  مشاور کودک ، تجزیه مشکلات به بخش های قابل کنترل است ، بنابراین کودکان می توانند با آن ها بهتر کنار بیایند .
چه زمانی به مشاوره کودک نیاز است ؟
   اگر متوجه شدید که رفتار فرزند شما به طور ناگهانی و یا به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، یا فرزندان به طور غیر طبیعی از بی انرژی بودن رنج می برد، با پزشک متخصص کودک مشورت کنید و یا برای یک ارزیابی عمیق تر از یک مشاوره کودک کمک بگیرید .
وقتی کودکی از پریشانی روانی ، اجتماعی یا عاطفی یا روانی رنج می برد ، مقابله با آن دشوار است ، به خصوص هنگامی که احساس می کنید هیچ کاری     نمی کند . در اینجاست که یک مشاور کودک می تواند بسیار مفید باشد .
این متخصص بهداشت روان می تواند موارد اساسی را که بر سلامت عمومی و بهزیستی فرزند شما تأثیر می گذارد ، شناسایی کند ، بنابراین کودک می تواند به سرعت درمانی را که برای احساس بهتر داشتن او انجام می شود، دریافت کند. واقعیت این است که بسیاری از کودکان قادر به پردازش کامل پیچیدگی هایی نیستند که همراه با مسائل عاطفی و یا روحی و روانی است که آن ها تجربه می کنند ، بنابراین مشاوره کودک ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که کودک شما به آن نیاز دارد.
مراجعه به مشاوره کودک و روانشناس کودکان پس از سانحه یا زمانی که کودک از اختلال اضطراب عمومی رنج می برند، بسیار مفید است .
به یاد داشته باشید، هدف اصلی مشاوره کودک استفاده از دانش و تخصص یک مشاور کودک آموزش دیده برای آرام کردن نگرانی های شما و کمک به فرزندتان در دریافت کمک های لازم برای عملکرد صحیح است. مشاور کودک می تواند ابزارهای لازم برای مقابله با مسائل و هرگونه وضعیت سلامت روانی را به روشی سالم و مولد به شما و فرزندتان ارائه دهد.
از این گذشته، این متخصص می تواند به شما و فرزندتان کمک کند تا در اوقات ناخوشایند، ترسناک، تحریک کننده اضطراب و چالش برانگیز با استرس و آشفتگی کمتری حرکت کنید. به عنوان والدین، ​​شما چیزی جز سلامتی و خوشبختی فرزندتان نمی خواهید، اما گاهی اوقات موقعیت هایی رخ می دهد که شما به راحتی نمی توانید مشکلات کودک خود را رفع کنید. بنابراین، هنگامی که متوجه شدید فرزند شما در حال مبارزه با یک احساس یا رفتار غیرمستقیم نسبت به موضوعات است، باید فرزند خود را برای صحبت کردن به یک مشاوره کودک، ببرید .
برخی از متداول ترین موضوعاتی که در مشاوره کودک با آن برخورد می کنند عبارتند از :
  -غم و اندوه و مرگ یک دوست عزیز، حیوان خانگی، خانه و غیره.
  -شاهد یا تجربه یک رویداد تروما
  -شرایط بهداشت روان و پریشانی روانی (یعنی اضطراب و افسردگی)
  -قلدری
  -سوء استفاده جنسی، عاطفی و یا جسمی
  -مشکلات جابجایی (به عنوان مثال تغییر مدارس ، خانه ها ، خانواده ها و یا شهر / کشور)
  -سوء مصرف مواد یا اعتیاد در خانواده

مشاوره كودك چگونه انجام مي شود؟

متخصص مشاور کودک چه کسی است ؟
متخصص مشاوره كودك، متخصصان سلامت روان هستند كه در زمينه رشد اجتماعي و عاطفي و سلامت روان فرزند، مهارت و بينشي ارزشمند دارند و در رشته روانشناسی کودک تخصص و اموزش کسب کرده اند. درک این نکته مهم است که ممکن است نشانه های سلامت روان، برای افرادی که نزدیک کودک هستند، قابل رویت نباشد. اینجاست که مشاوران کودک وارد می شوند .
این افراد از دانش و تخصص لازم برای تشخیص، شناسایی، ارزیابی، تشخیص و درمان طیف گسترده ای از شرایط بهداشت روان، مسائل مربوط به تعدیل (طلاق ، مدرسه جدید، قلدری، اندوه و غیره) و پریشانی روانی برخوردار هستند. به طور خاص، مشاور كودك،كه بعضاً به عنوان كودكان درمانگر و روانشناسان كودك نيز خوانده مي شوند (بسته به سطح تحصيلات و مجوز)، آموزش داده شده اند تا در جلسات مشاوره کودک «ذهن بچه ها را بگيرند»، تا بتوانند به آن ها كمك كنند .

هدف متخصص مشاوره کودک چیست ؟
مشاوران کودک، خدمات بسیاری را به کودکان آسیب پذیر ارائه می دهند . از همه مهمتر، این متخصصان بهداشت روان، دانش لازم را دارند تا به فرزندتان کمک کنند تا کمک های لازم را برای رفع مشکلات خود و از سرگیری زندگی سالم و مؤثر انجام دهد . درک این نکته حائز اهمیت است که کودکانی که از مشکلات بهداشت روان یا پریشانی روانی رنج می برند، ممکن است این نگرانی ها را با والدین خود در میان نگذارند.
بنابراین، هدف از مشاوره کودک این است که به کودکان کمک کنند تا بهتر مسائل مربوط را تجربه کنند و یا آسیب هایی که اتفاق افتاده است را تفسیر کنندبه روشی که بتوانند پردازش و درک کنند. هنگامی که مسائل اجتماعی و عاطفی کودک و پریشانی روانی درمان نشود، می تواند بر روی روند آموزشی و نقاط عطف رشد او تأثیر منفی بگذارد.
در نهايت، اين شكل مشاوره کودک، با هدف كمك به كودكان از طريق احساسات خود انجام مي شود تا بتوانند بدون داشتن اثرات ماندگار ترس، سردرگمي، اضطراب يا تروما، زندگي سالمي داشته باشند.
 مشاوره کودک در چه زمینه هایی کمک می کند ؟
مشاوران کودک با موضوعات مختلفی برخورد می کنند. به عنوان مثال:آنها با كودكانی كه دچار تروما یا حوادث ناراحت كننده ای مانند از دست دادن پدر یا مادر، حیوان خانگی، یك دوست، خواهر و برادر، خانه و ... هستند، برخورد می كنند. اصولاً مشاوران كودك با هر مشكلی كه موجب پریشانی اجتماعی یا عاطفی كودكان و یا هر وضعیت بهداشت روانی شود كه بر زندگی کودک تأثیر می گذارد، برخورد می كنند. هدف این متخصصان کمک به فرزند شما در شناسایی و کنار آمدن با هر مسئله ای است، تا آن را به روشی سالم تجربه کند.
در حقیقت،یک مشاور کودک می تواند به کودک شما کمک کند درک کند که نگه داشتن این احساسات در درون خود، فقط همه چیز را بدتر می کند. با به اشتراک گذاشتن این نگرانی ها و ترس ها با یک دوست حرفه ای یا حداقل یک دوست یا اقوام قابل اعتماد، فرزند شما می تواند از کمک های لازم برای مقابله، مدیریت و یا مسائلی که باعث آشفتگی آنها می شود، استفاده کند.
همچنین متخصصان بهداشت روان به کودکان اندوهگین یاد می دهند که بسیاری از لایه های روند اندوه وجود دارد و هر یک از آن ها مهم است و برای بهبود باید مراحل را به ترتیب تجربه کرد و این کمک شایانی به آن ها می کند.
علائم متداول موضوعات بهداشت روان یا پریشانی روانی که در مشاوره کودک برسی می شود:

 • بی اختیاری ادرار.
 • تنظیم مشکل در موقعیت های اجتماعی و یا موقعیت های جدید.
 • کابوس های مکرر ، وحشت در شب و یا مشکلات خواب مانند بی خوابی.
 • نمرات پایین یا افت ناگهانی تحصیلی.
 • کم فعالی یا بیش فعالی.
 • نگرانی و استرس مداوم.
 • کناره گیری اجتماعی از فعالیت هایی که فرزند شما زمانی دوست داشته است .
 • کاهش قابل توجه و یا ناگهانی اشتها و یا کاهش شدید وزن.
 • وسواس.
 • ایده های خودکشی (افکار) یا تلاش.
 • فرزند شما به صداهایی که در گوش خود می شنود ، پاسخ می دهد .
 • بیشتر وقت خود را به تنهایی و یا درگیر انزوای اجتماعی داوطلبانه می گذراند .
 • مصرف الکل و / یا مواد مخدر ، سوء استفاده یا اعتیاد.
 • علیرغم گزارش سالم یک پزشک پزشکی ، مشکلات جسمی دارد .
 • آسیب رساندن به خود.

اختلال هایی که مشاوره کودک به درمان آن کمک می کند :
اضطراب
یكی از مهمترین مزایای مشاوره کودک برای كودكان این است كه به آنها می آموزد كه چگونه خودشان بتوانند به طور مؤثر پریشانی و اضطراب را کنترل كنند. به طور خاص، کودکان می آموزندکه چگونه از حملات هراس جلوگیری کنند و از راه های سالم تر با اضطراب مقابله کنند.به عنوان مثال، کودک درمواجهه با اضطراب ممکن است تمرینات تنفسی ، تکنیک های مدیریت تنش و آرامش را بیاموزد. بنابراین هنگام استرس، دچار تنش نمی شود .
تروما
واقعیت این است که برخی از کودکان در معرض موقعیت های آزاردهنده هستندکه آنها را آزار می دهد. حوادثی که هیچ کودکی نباید شاهد آن باشد یا تجربه کند. اثرات منفی و دلهره آور تروما می تواند شامل شوک، جدا شدن، بی حسی عاطفی و اجتماعی، ترس، اضطراب و افسردگی باشد.  متاسفانه در برخی موارد ، می تواند منجر به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) شود.
مشاوره کودک می تواند به این کودکان کمک کند تا درک کنند که مقصر آنچه برایشان رخ داده  نیستند. آنها بازمانده اند، قربانی یا عامل نیستند . مشاور کودک می تواند به فرزند شما بیاموزند که اشکالی ندارد که درباره اتفاقاتی که برای او افتاده، صحبت کند . روانشناس، می تواند به کودک شما انواع مختلفی از مکانیسم های مقابله ای را که او می تواند هنگام  خشمگین یا غمگین شدن از آنها استفاده کند، بیاموزد .
طلاق
وقتی که والدین از یکدیگر جدا می شوند، می تواند برای کودک بسیار نگران کننده باشد. در حقیقت، معمول است که کودکان خود را به خاطر جدایی مقصر بدانند. انتخاب بین والدین می تواند باعث شود کودکان احساس اضطراب، ترس و گناه کنند، به خصوص وقتی صحبت از کسانی است که می خواهند با آنها زندگی کنند. علاوه بر این، کودکانی که انتخاب آنها با والدین یا خواهر و برادرشان همسو نیست، اغلب احساس غم، گیجی، پریشانی و سردرگمی می کنند.
مشاوره کودک می توانند به کودکانی که در حال گذراندن مراحل جدا شدن هستند و یا آن را گذرانده اند، آموزش دهند چگونه با طیف گسترده ای از تکنیک ها، مانند تنفس عمیق، هنر یا موسیقی درمانی، نفس مثبت با آنها کنار بیایند و احساسات متناقض و گیج کننده خود را برطرف کنند. صحبت کردن، نوشتن، ورزش کردن و صحبت کردن با یک دوست قابل اعتماد یا اقوام در مورد احساسات و افکار آنها، می تواند تمرین های موثر برای بهبود شرایط کودک باشد.
از دست دادن
مرگ یک دوست عزیز، حیوان خانگی، دوست، خانه، مدرسه و یا سلامتی، می تواند به غم و اندوه قابل توجهی منجر شود. اگر برای بزرگسالان ناراحت کننده باشد، برای کودک که سطح بلوغ، تجربیات زندگی یا مکانیسم های مقابله ای را که یک فرد بالغ دارد، به طور کامل ندارد، ده برابر بد تر است. به همین علت است که در این مواقع مشاوره کودک نیاز است.
علاوه بر این، آنها ممکن است گناهی بی حد و حصر احساس کنندکه می توانستند کاری برای جلوگیری از ضرر انجام دهند، اما این کار را نکردند. مشاوره کودک به کودکان کمک می کند تا ضمن آموزش به آنها، روند غم و اندوه را بهتر بشناسند. مشاوران به کودکان توضیح می دهند که غم و اندوه یک احساس عادی است.
مشاور و روانشناس کودک خوب به فرزند شما راهکارهای مقابله ای را می آموزد، مانند اینکه اشتراک گذاری احساسات خود با یک دوست یا دوست معتمد، چقدر مهم است و اندوه را به سمت کارهای خلاقانه مانند موسیقی، نوشتن، و یا فعالیت های هنری هدایت کند.
تغییر
برای بسیاری از کودکان تغییر (یعنی تغییر مدارس، انتقال به شهر یا کشور جدید، فرزندخواندگی، ازدواج مجدد والدین، طلاق، زندگی با یکی از بستگان، از دست دادن یک فرد یا حیوان خانگی و غیره) می تواند آسیب زا باشد.
کودکانی که تغییر قابل توجهی در زندگی خود تجربه کرده اند، ممکن است سخت بیان کنند که واقعاً نسبت به آن چه احساسی دارند. به طور خاص، یک تغییر بزرگ می تواند منجر به اضطراب، اعتماد به نفس پایین، خود شک، عدم اطمینان، اضطراب، افسردگی، ترس، هراسی، نگرانی و یا عصبانیت نسبت به والدین خود و دیگران شود که این موارد از طریق مشاوره کودک حل می شود.
مشاور کودک به کودکان می آموزند که چگونه با تمرکز بر جنبه های مثبت (و تغییر ناپذیر) زندگی خود، با این تغییرات مقابله کنند. آنها به بچه ها می آموزند که هنگام سختی کنار آمدن با “جدید بودن” همه چیز، نفس عمیق بکشند. هدف این متخصصان مشاوره کودک کمک به فرزند شما در درک (و قبول) این است که تغییر طبیعی است و احساسات آنها موقتی است.
عزت نفس پایین و اعتماد به نفس پایین
واقعیت این است که برخی از کودکان با اعتماد به نفس پایین و اعتماد به نفس پایین می جنگند. هنگامی که این اتفاق رخ دهد، می تواند منجر به اضطراب، افسردگی، سوء مصرف مواد، اختلالات خوردن و حتی افکار خود آزار و خودکشی شود. کودک با عزت نفس پایین ممکن است احساس غیرقابل تحمل، خالی بودن و بی ارزش بودن کند.
در نتیجه، او ممکن است به این باور برسد که عزیزان و دوستان وی بدون او، زندگی بهتری دارند. مشاوره كودك می تواند به این كودك كمك كنند تا عزت نفس و اعتماد به نفس خود را با چند روش بهبود بخشد. او همچنین ممکن است به این کودک کمک کند تا بهتر بفهمد که افکار منفی و گفتگوی خود باعث می شود احساس بدی، از نظر ذهنی و جسمی، داشته باشد. این متخصص همچنین می تواند برای کودک توضیح دهد که چگونه افکار و صحبت کردن مثبت، می تواند اعتماد به نفس و زندگی کلی او را به طور چشمگیری بهبود بخشد.

مشاوره کودک و آموزش به والدین
مشاوره کودک صرفا برای کودکان مفید نیست. گاهی این والدین هستند که نیاز به اموزش دارند تا درک بهتری از دنیای  کودکانه داشته باشند و بتوانند روابط خود را به بهترین شکل با کودک خود تنظیم کنند. سلامت روحی و روانی کودکان تا حد زیادی به رفتار والدین بستگی دارد و در حقیقت مشکلاتی که برای فرزندان به وجود می آید ناشی از رفتار های نادرست پدر مادر است.
انجام مشاوره کودک شیوه درست ارتباط با کودکان را به والدین می آموزد و در نهایت می تواند تاثیرات مثبت و مطلوبی را در ارتباط بین اعضای خانواده بوجود آورده و باعث شود روابط شاد و سالم بین والدین و کودک ایجاد شود.
شما با مراجعه به بهترین مرکز مشاوره کودک دركرج می توانید به طور حضوری و آنلاین در هر سن نیازها و تقاضاهای متناسب با آن دوره را بشناسید و به درک لازم برسید.درک نیاز دارد شما هم دنیایتان را با آن ها هماهنگ کنید و گران بها ترین دارایی تان که زمان است را با آنان شریک شوید برای آنان وقت بگذارید با هم به گردش بروید، سینما بروید بازی کامپیوتری بکنید بله به جای واکنش های عصبی و بد دانستن باور ها و علایقش در زمینه های درست با او همراهی کنید.

 مشاوره کودک در چه بازه ی زمانی نتایجی مطلوب را رقم خواهد زد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که پیش بینی اینکه کودک شما در چه بازه ی زمانی می تواند به شرایط آرمانی خود برسد بسیار سخت است زیرا طول درمان در این موارد به مسایل مختلفی بستگی دارد. اما باید گفت بطور کلی مشکلاتی که بسیار شدید هستند به زمان بیشتر برای درمان و مشاوره کودک نیاز دارند.
در این بازه ی زمانی روانشناس به فرصتی نیاز داد که شرایطی را فراهم سازد تا کودک شما بتواند خود را با فرآیند درمانی تطبیق دهد. اینجاست که روانشناس فرصت این را خواهد داشت تا متوجه شود چه استراتژی هایی در این درمان موثرتر خواهد بود. بی شک اگر روش های شناخته شده آسان باشد حتی می تواند پروسه درمان از طریق والدین و در محیط منزل صورت پذیرد.
معمولا جلسات مشاوره کودک در ۱۲ هفته تدوین می گردد اما ممکن است کمتر یا بیشتر شود که این مساله به پیچیدگی شرایط درمان بستگی دارد.اما باید به جرات گفت بسیاری از موارد در طی همین ۱۲ جلسه می تواند منجر حل تمامی مشکلات و رسیدن کودک به شرایط آرمانی گردد. اما توجه به این مساله حایز اهمیت است که سیر درمانی کودک بطور معمول بصورت خطی پیش نمی رود یعنی ممکن است در هفته های آغازین پروسه درمان سرعت زیادی پیش رفته و در ادامه کمی از روند بهبود و پیشرفت کاسته شود که این امری است طبیعی و جای هیچگونه نگرانی نیست.
شایع ترین مشکلاتی که امروزه خانواده ها را با خود درگیر کرده است شامل مواردی از قبیل کودک بیش فعال، کودک لجباز، کودک وابسته و کودک پرخاشگر می باشد که تمامی این مشکلات را می توانید با مراجعه به بهترین مشاوره کودک در بازه ی زمانی ۳ الی ۱۲ هفته برطرف کنید.
البته لازم بذکر است مدت طول درمان تماما بستگی به پیچیدگی ها و میزان سطح مشکلات کودکان دارد و نمی توان تاریخ دقیقی را درباره ی زمان رسیدن کودک به شرایط آرمانی تعیین کرد. اما ممکن حتی در هفته های ابتدایی، با شناخت معیارهای بیماری و توصیه روانشناسان ادامه روند درمانی از طریق والدین و در منزل صورت پذیرد. در صورت رعایت کردن همه اصول طبق نظر کارشناسان مشاوره کودک می تواند در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج را برای درمان اختلالات کودک در پی داشته باشد.

اهمیت بهترین مشاوره کودک
مشاوره کودکان که ارائه نوعی خدمات روانشناسی مختص کودکان است امروزه یکی از موارد ضروری در جامعه است. در جامعه تحصیل کرده امروزی با روش های مدرن روانشناسی به درمان اختلالات کودکان می پردازند. وجود بهترین مشاوره کودک در کنار بسیاری از خانواده هایی که از مشکلات روان شناختی کودک خود رنج می برد امری ضروری است .بدیهی است که هرچه مشکل پیچده تر باشد، پیگیری و درمان آن باید توسط مشاوری تخصصی تر صورت بگیرد.
به جرات می توان گفت بسیاری از والدین احساس ناخوشایندی را به هنگام مراجعه و حضور در کلینیک روانشناسی کودک دارند و از اینکه قرار است کودکشان تحت درمان و معالجه قرار گیرند، ابزار ناراحتی می کنند اما توجه و کسب آگاهی در این زمینه برای والدین بسیار لازم است. والدین باید به این مساله توجه داشته باشند که مشاوره کودکان به صورت ریشه ای و طبق متدهای روانشناسی کودکان انجام شده بهترین مشاوره کودک ، می تواند به کودک شان کمک های بسیاری را در زمینه های مختلف داشته باشد.
در صورتی که والدین به مشاوره کودکان زیر نظر متخصصین روانشناس اهمیتی نداده و خود به درمان اختلالات کودکشان بپردازند بدون شک تبعات بسیاری را برای خود و فرزندشان به وجود می آورند. یک روانشناس حرفه ای خوب می تواند ارتباط بسیار خوب و گرمی را با کودک برقرار کرده و مشکلات او را عمیقا درک کرده آنها را شناسایی کند و در ادامه بتواند مداخله درمانی خوبی را داشته باشد.

مرکز مشاوره کودک روان پدرام راد
در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم که مشاوره کودک چه مزایایی برای والدین و سلامتی روحی و روانی فرزندان دارد. اگر در مورد مشکلات فرزندانتان مطمئن نیستید یا به دنبال راهی برای ارزیابی سلامت روانی آن ها می گردید ، مراجعه  به یک روانشناس و مشاور کودک پیشنهاد ماست.
اگر نمی دانید که از کجا می توانید مشاور خود کودک پیدا کنید ، پیشنهاد ما به شما مرکز مشاوره روان پدرام راد است. روان پدرام راد با بهره مندی از بهترین و مجرب ترین روانشناسان در سطح کشور به ارائه انواع مشاوره در بالا ترین کیفیت می پردازد و به شما در حل مشکلاتتان کمک خواهد کرد. شما می توانید در روان پدرام رادبه مشاوره کودک حضوری دركرج بپردازید یا از طریق این تماس با ما به صورت آنلاین نیز از خدمات مشاوره ما بهره ببرید.
روان پدرام راد ، بهترین مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی کودک در سطح تهران به شما در حل مشکلاتتان کمک خواهد کرد.
​​​​​​​
سوالات متداول مشاوره کودک:
۱.چگونه فرزندانمان را سالم تربیت  کنیم؟
با مراجعه به مرکزه مشاوره و اگاهی ازنیاز های فرزندان در دوره های متفاوت این کار امکان پذیر می باشد.
۲.با لجبازی فرزندان چه کنیم؟
هر فرزندی به دلیل بدست اوردن خواسته هایش ممکن است لجبازی کند.شما می توانید با مراجعه به کارشناس مربوطه به نحوه صحیح به خواسته ی فرزندتان پاسخ دهید و از لجبازی او جلوگیری کنید.
۳.چگونه از خواسته های فرزندان اطلاع پیدا کنیم؟
فرزندان در سنین مختلف نیازهای متفاوتی دارند که شما باید با توجه به بازه ی سنی فرزندتان به نیازهایش پاسخ دهید.