کارگاه آموزشی روانشناسی و مشاوره
     خانواده سالم و ایده‌آل، خانواده‌ای است که به نیازهای همه جانبه اعضای خود توجه دارد و سعی می‌کند به انتظارها و نیازهای کودکان به شیوه‌های درست پاسخ دهد و زمینه یک رشد همه جانبه را برایشان فراهم آورد. بدیهی است برای نائل شدن به یک چنین رشدی، آموزشی همه جانبه نیاز است که در رأس تمامی آموزش‌ها، آکاهی از روان‌شناسی رشد دوران کودکی می‌باشد. دانستن اینکه رشد و تحول کودک از مراحل خاصی تشکیل شده و هر یک از این مراحل اقتضاهای ویژه‌ای را می‌طلبد، می‌تواند به والدین کمک کند تا بدانند در هر مرحله از رشد کودک خود چه انتظاراتی می‌توانند از او داشته باشند. همچنین آگاهی از راهبردهای تربیتی مناسب این دوران نیز سبب می‌شود تا والدین هنگام مواجهه با مسائل شایع دوران کودکی، مانند وقتی که کودک حرف گوش نمی‌دهد، به درس‌هایش کم‌توجهی می‌کند، به موقع نمی‌خوابد، با خواهر و برادرش سازگاری ندارد، زیاد تلویزیون می‌بیند و … بتوانند برخورد مناسب داشته باشند.
همراهان همیشگی روان پدرام  قصد داریم در ادامه ی مطالب مربوط به کارگاه روانشناسی به مباحث زیر بپردازیم :
دوره های تخصصی روانشناسی که شامل دو بخش میشود
1.   کارگاه تخصصی روانشناسی
2.   کارگاه عمومی روانشناسی


1.كارگاه تخصصي روانشناسي:   
     درکارگاه تخصصی روانشناسی که توسط متخصصان روانشناسی در همین زمینه انجام میشود چند اصل وجود دارد که این اصول در بهترین کارگاه روانشناسی باید انجام شود 1 فردی که مدرس است باید در زمینه ای که قرار است کارگاه برگزار شود به صورت تخصصی و حرفه ای هم دانش و هم مهارت برگزاری کارگاه را داشته باشد .گاهی استاد یا دکتری از سواد بالایی برخوردار است اما توانایی ارائه ی مطالب را ندارد 2 باید کارگاه در محیطی که از استاندارد های لازم برخوردار باشد برگزار شود شما در برگزاری کارگاه نیاز به پرژکتور دارید تا بتوانید اگر مدرس از طریق پاور پوینت مطلبی برای ارائه داشت بتوان نمایش داد 3 ارائه مدرک است که باید مطمئن شوید ارائه ی مدرک از یک مرکز معتبر باشد که مجوز برگزاری کارگاه را داشته باشند . منظور از کارگاه تخصصی روانشناسی چیست ؟ بدین معناست که ویژه ی متخصصین ، درمانگران ، مشاوران و دانشجویان روانشناسی است . به طور مثال کارگاه های تخصصی خیانت که  در آن مبحث ریشه یابی خیانت و مشکلات زمینه ساز و جلوگیری از آن می پردازند و در آن به درمان خیانت و روابط موازی پرداخته می شود بی شک چنین کارگاهی فقط مناسب افرادی است که در حیطه ی خانواده و زوج به صورت تخصصی یا کار درمانی انجام میدهن یا قرار است در آینده انجام دهند و یا مثالی دیگر کارگاه سلامت روابط جنسی زوجین است که این نیز برای افرادی مناسب است که در حیطه ی سکس تراپ و خانواده کار درمانی انجام میدهند گذراندن این کارگاه های تخصصی این است که شما می تونانید در یک موضوع به صورت حرفه ای و جامع مهارت کسب کنید شما اگر دانشجوی مشاوره باشید می توانید دوره های کارورزی مشاوره و یا دوره های کارورزی روانشناسی را گاهی از طریق همین کارگاه های روانشناسی بگذرانید .
2 .کارگاه های روانشناسی عمومی :
     کارگاه های عمومی برای تمامی افراد است ولی در همین کارگاه ها هم محدودیت هایی را داریم به طور مثال ممکن است کارگاه ویژه ی بانوان باشد یا محدودیت سنی داشته باشد در کارگاه های عمومی سعی بر این است که بتوان یک میانگین برای درک ایجاد کرد که تمام افراد بتوانند از کارگاه استفاده کنند در کارگاه های عمومی شما هم به صورت مختصر تئوری مطلب مورد نظر را فرا میگیرید و هم مهارت کسب میکنید .بیشتر در حیطه های خانواده ، کودک ، تربیت سالم و رابطه ی والد و کودک و راه های کنترل خشم و عصبانیت برگزار میشود هدف از برگزاری این کارگاه ها آگاه سازی و تنش زدایی از خانواده ها و زوج های جوان است.
 علاوه بر کارگاه های روانشناسی در بعضی از مراکز کارورزی و مراکز مشاوره همایش های علمی نیز برگزار میکننند . همایش ها می تواند در زمینه های مختلف روانشناسی چه عمومی چه تخصصی برگزار شود .کلینیک مشاوره روان پدرام هر ماه برگزار کننده ی همایش های کودک است در این همایش روانشناس کودک که به صورت تخصصی در زمینه ی کودک کار میکند هر ماه بر روی یک مبحث کار میکنند .
به طور مثال رابطه ی والد و کودک ، تربیت کودکان روش های صحیح تربیت و رابطه ی والد و نوجوانان توجه داشته باشید علاوه بر مدرک شما باید در کارگاه انتخابی بتوانید به یک سواد نسبی رضایت بخش برسید . در کلینیک مشاوره  روان پدرام بی شک هدفش ارائه مطالب بروز دنیای روانشناسی و ارتقاء سطح سواد شرکت کنندگان است و در محل برگزاری و محورهای موضوعی سعی بر این است که تمام استاندارد ها رعایت شود .